Ingrida Indāne, LTTPA biedre, MA, psiholoģe, māksliniece, pedagoģe, supervizore, transpersonālā psihoterapeite Sertifikāts transpersonālajā psihoterapijā (EUROTAS) kopš 2008. gada. Eiropas Transpersonālās
asociācijas (EUROTAS) valdes locekle un izpilddirektore, sertifikācijas transpersonālajā psihoterapijā komisijas koordinatore. Profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestādes “Transpersonālās izglītības institūts” direktore.

Mūsdienās, kad cilvēki aizvien vairāk cieš no stresa un izdegšanas sindroma, ļoti būtiskas ir nodarbības dabā, vai vismaz ārpus telpām. Arī no transpersonālās psiholoģijas speciālistiem visā pasaulē aizvien dzirdam runas par eko-psiholoģiju, kas tuvinātu cilvēku savai pirmatnējai būtībai, kas sakņojas Zemes Mātē, dabas stihijās un vienotības sajūtā ar visumu.

Jau kopš agras bērnības esmu bijusi saistīta ar mākslu, un pēdējos 25 gadus arī ar transpersonālo psiholoģiju mākslas terapiju. Latvijas dabu tā pa īstam mīlēt es sāku tikai pēc saviem pasaules ceļojumiem, kad radās iespēja salīdzināt un tādējādi ieraudzīt unikālo mūsu zemes laukos, mežos, ūdeņos. Mēģināju paskatīties uz mūsu priežu mežiem un sulīgi zaļajiem laukiem ar tuksnesī dzīvojoša Austrālijas aborigēna acīm, uz mūsu jūru un pludmali ar zeltainajām smiltīm – ar virs mākoņiem mītoša kalnieša acīm un sapratu, ka svešzemniekiem mūsu krāsas un dabas Latvijas skaistums var būt tik pat eksotisks, kā mums viņu kalni, prērijas un tuksneši. Radās vēlēšanās atbrīvoties no pieraduma un ieraudzīt savas zemes dabas elementus ar jaunām acīm – acīm, kas spēj brīnīties, priecāties un ieraudzīt vērtību vai katrā zāles stiebriņā.

Tieši šī sajūta laikam arī bija pirmsākums jaunas transpersonālās psihoterapijas metodes izveidei. Palīdzēja mana senā aizraušanās ar šamaniskajām tehnikām kā arī pastaigas un meditācijas dabā, kas ir mans galvenais spēku atjaunošanas veids. Un vēl, protams, manas zināšanas par tēlotājmākslu, interese par teātri un laikmetīgo performances mākslu, izmainītiem apziņas stāvokļiem, kā arī vēlme radīt ko jaunu,
aizraujošu un lietderīgu.

Jau pirms diviem gadiem praksē sāku pielietot savu autormetodi „Transpersonālā vides māksla un performance”. Darāmā vēl daudz – jāizpēta, kādas tehnikas vislabāk iekļaut - kas veicinās stresa un izdegšanas simptomu mazināšanu, kas veicinās pašatklāsmi un transformāciju, kāds būtu optimālais šāda semināra ilgums un kāda veida vide ir atbilstoša. Plānoju veikt šādu pētījumu savas doktora disertācijas ietvaros.

Pašlaik studēju doktorantūrā Ubiquity Universitātē programmā (ASV, Itālija) „Integrālā transpersonālā psiholoģija” un esmu pārliecināta, ka mans pētījums sniegs ieguldījumu transpersonālās psiholoģijas un psihoterapijas attīstībā un mana autormetode „Transpersonālās vides māksla un performance” pārliecinoši bagātinās transpersonālo metožu klāstu.